Dzisiaj jest: Środa 22 Maja 2024
Imieniny obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało 224 dni.
Zodiak: Bliźnięta

fot. ze zbiorów własnych
Fotografia przyrodnicza to dla Jana Leśniewskiego z Sufczyny w gminie Bircza odskocznia od codzienności i namiastka codziennych kontaktów z przyrodą, których mu brakuje, odkąd przeszedł na emeryturę. 

 

Jan Leśniewski z Sufczyny w gminie Bircza jest emerytowanym leśnikiem,fotografie traktuję amatorsko,dlatego ptaki,motyle,kwiaty,ładny pejzaż to ulubione dla niego fotografowanie. Potrafi całymi godzinami czatować w ukryciu na wyjątkowej urody żołnę, dzięcioła, dudka czy zimorodka. Ale nie tylko ptaki rozpalają jego wyobraźnię.

Z obiektywem poluje też na motyle i zwierzęta. Kolorowy paź żeglarz czy paź królowej uchwycony na fotografii to dla pana Jana „zdobycz” bezcenna. Tak samo jak krasopani hera, która przylatuje co roku z Grecji.

– Tego motyla spotkałem na forcie w Siedliskach. Mają swoje zgrupowanie na wyspie Rodos, a potem rozlatują się po całej Europie – dzieli się wiedzą fotograf pasjonat.  Fascynacja fotografią przyrodniczą to dla liczącego już przeszło 80 wiosen emerytowanego leśnika w pewnym sensie nawiązanie do tego, czym zajmował się zawodowo.

– Całe życie siedziałem w lesie i miałem kontakt z przyrodą. W czasie pracy nie miałem specjalnie możliwości fotografowania, teraz spędzam czas na łonie przyrody wyłącznie dla samej przyjemności – mówi pan Jan, do tygodnika „Życie Podkarpackie”. 

https://lesjan.foto-kurier.pl/

© 2024 Bircza - Trzy Kultury